advert 1
advert 2
advert 3
Informācija medijiem
Noslēdzies vizuālo darbu konkurss „Jāņa Cimzes Dziesmu rota” Drukāt

http://www.lnkc.gov.lv/images/doc/azitis_www.jpg2014. gada 16.maijā ar darbu izvērtēšanu noslēdzies Latvijas mākslas skolu audzēkņu vizuālo darbu konkurss „Jāņa Cimzes Dziesmu rota”.

 

No visiem Latvijas novadiem 46 mākslas skolas konkursam iesūtījušas 465 bērnu darbus - gleznojumus, zīmējumus un grafikas, kas radīti iedvesmojoties no latviešu un cittautu koru dziesmu krājumā „Dziesmu rota” publicētām J.Cimzes latviešu tautas dziesmu apdarēm.
Darbus vērtēja žūrija- - Latvijas Mākslas akadēmijas docente, Mg.art. Ilze Lībiete, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Pēteris Postažs, Latvijas Nacionālā kultūras centra Kultūras un radošās industrijas izglītības nodaļas vizuālās mākslas izglītības eksperte Ilze Kupča, Valkas novada izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes lietu nodaļas Izglītības un kultūras daļas vadītājs Aivars Ikšelis un Valkas mākslas skolas direktores vietniece mācību darbā igauņu plūsmā, māksliniece Margi Vehi.

 
Jautājumu par svētku dienas statusu Dziesmu svētku noslēguma dienai virzīs uz MK Drukāt
2014. gada 26. maijā Ministru kabineta Komitejas sēdē tika izskatīts Dziesmu svētku padomes virzīto likuma „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” grozījumu projekts, kas paredz svētku dienas statusa piešķiršanu Dziesmu svētku noslēguma dienai un brīvdienu nākamajā dienā, ja tā ir svētdiena. Nolemts jautājumu virzīt uz Ministru kabinetu (MK), iepriekš sagatavojot papildu aprēķinus par ekonomisko ietekmi un ieguvumiem, ja šī brīvdiena tiek piešķirta.
 
Izstāde "Es. Telpa. Vide" Saldus Mākslas skolā Drukāt

http://www.lnkc.gov.lv/images/doc/lnkc_estelpavide.jpg Jaunajā Saldus mākslas skolā, Avotu ielā 12, atvērta interesanta izstāde, kurā izstādīti skolēnu veidoti telpiski darbi. Tie tapuši kā konkursa radošie darbi profesionālās ievirzes mākslas un dizaina programmu audzēkņu Valsts konkursā. Izstādīti arī Latvijas mākslas skolu metodisko darbu ekspozīcija par pieredzi arhitektūras un vides tēmu apgūšanā skolās.

 

Šī gada Valsts konkursa tēma un konkursa uzdevums bija saistīts ar arhitektūru un vides plānošanu. Skolēni projektēja un veidoja interesantus maketus no putu kartona, papīra un papildus elementiem.

 

Šogad Valsts konkursā piedalījās 91 skolu 344 audzēkņi. Valsts konkurss notiek katru gadu, tas ir viena no veidiem kā apzināt profesionālās ievirzes mākslas izglītības sistēmas tālākās attīstības vajadzības un iespējas, izvērtēt mācību procesu un audzēkņu sasniegumus.

 
Deju lieluzveduma „Tēvu laipas” veidotāji saņem Valsts augstākos apbalvojumus Drukāt

http://www.lnkc.gov.lv/images/doc/Deju_lieluzveduma_grupa_AL.jpg

Foto: Aivars Liepiņš

 

Valsts prezidenta kancelejas Ordeņu kapituls par nopelniem Latvijas valsts labā nolēmis piešķirt Triju Zvaigžņu ordeni XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku Deju lieluzveduma „Tēvu laipas” veidotājiem – projekta vadītājai Marutai Alpai, mākslinieciskajiem vadītājiem un koncepcijas autoriem, XV Deju svētku virsvadītājiem Jānim Ērglim un Jānim Purviņam, kā arī rakstu un zīmju koncepcijas autoram, māksliniekam Valdim Celmam. Atzinības krusts piešķirts XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku tautas lietišķās mākslas izstādes „Dziesma top citādi” mākslinieciskās koncepcijas līdzautorei, ekspozīcijas autorei Dagmārai Prībergai.

 
Apsveicam Gada balvas kultūrā "Baltais zvirbulis" laureātus! Drukāt
Apsveicam Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Gada balvas kultūrā "Baltais zvirbulis" laureātus - Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Mazā ģilde" Tautas lietišķās mākslas studijas "Nianse" vadītāju Ildu Sīlis, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras un atpūtas centra "Imanta" vīru kora "Absolventi" māksliniecisko vadītāju, Dziesmu un deju svētku virsdiriģentu Arvīdu Platperu, VEF Kultūras pils Vīru vokālā ansambļa māksliniecisko vadītāju Vilni Salaku, koncertorganizācijas "Ave Sol" Rīgas koru grupas koncertmeistari Ilzi Dzērvi, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras centra "Iļģuciems" amatierteātra "Rampa" režisori Ināru Čaksti, Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas kompozīcijas skolotāju Vilni Heinrihsonu un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas "Ave Sol" jauniešu kora "Kamēr…" māksliniecisko vadītāju Jāni Liepiņu, kā arī citus balvas saņēmējus!
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

Rezultāti 1 - 9 no 163