advert 1
advert 2
advert 3
Sudmaliņas
VII Starptautiskais tautas deju festivāls Sudmaliņas Drukāt

  

                                Video - "Sudmaliņas"

 

No 2009.gada 5. līdz 9.augustam Latvijā notiek VII Starptautiskais tautas deju festivāls Sudmaliņas. Šogad deju soļu krāšņo vijumu varēs vērot Rīgā, Jūrmalā, Siguldā un Carnikavā. Jau ieradušies viesi no Dienvidkorejas, Krievijas, Moldovas, Polijas un Spānijas.

VII Starptautiskais tautas deju festivāls Sudmaliņas ir vienīgais festivāls skatuviskās tautas dejas jomā Latvijā, kura mērķis ir pulcēt kopā Latvijas un dažādu pasaules valstu dejotājus, kuri izzina, kopj un iedzīvina tautas dejas tradīcijas brīvā un radošā veidā.

Latviju festivālā pārstāvēs Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra Mazā ģilde Tautas deju ansamblis Līgo (mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš, programma Jāņu nakti gunis dega), Rīgas kultūras nama Draudzība un Rīgas Teikas vidusskolas deju ansambļi Zalktis un Zelta Zalktis (mākslinieciskā vadītāja Arta Melnalksne, programmas Bij’ man vienas meitas dēļ un Mūsu ziema), Rēzeknes pilsētas kultūras nama deju kopa Dziga (mākslinieciskie vadītāji Inga un Ilmārs Dreļi, kapelas vadītājs Gunārs Igaunis, programma Večerinka Latgalē) un Saldus Kultūras centra Tautas deju ansamblis Kursa (mākslinieciskā vadītāja Inese Buša, programm Bij’ man vienas rozes dēļ).

VII Starptautiskā tautas deju festivāla Sudmaliņas tēma ir Spārni. Spārni griež dzirnavas - sudmaliņās top maize, līdz ar to spēks darīt darbu. Spārni rada emocionālo lidojumu – prieka, laimes izjūtas. Spārni griež gada ritmu - ziemai seko pavasaris, vasarai – rudens. Spārni ripo kā laika rats – satuvina pasaules, tautas un kultūras. Spārni un deja ir kustība, ritms un emociju lidojums.